Zaměřte se na vstupy a jejich úspěšnost

vysledkyPod články na mém webu se objevují různé otázky o obchodování s binárními opcemi, přičemž mám pocit, že si začátečníci často kladou ty nesprávné.

Nebudu zde rozebírat, co všechno zbytečné podle mě někteří obchodníci řeší, ale soustředím se na to, co by řešit měli.

Pokud chcete uspět v obchodování, otevřete si demo účet a začněte testovat. U binárních opcí vás zajímá jen jedna jediná věc, a to je úspěšnost vstupů do obchodů. To je na tomto typu obchodování to nejlepší. Obchod může mít jen dva různé výsledky, takže je matematika velmi jednoduchá.

Podle mě není jiná cesta, než si prostě procházet cenové grafy tak dlouho, dokud se nenajdete tu svoji strategii. Dívejte se, kdy docházelo ke znatelným cenovým pohybům a co jim předcházelo. Sledujte cenové úrovně, kde se cena odrážela. Někdo bude chtít vstupovat na nich, někdo se jim naopak bude chtít vyhýbat, aby měla cena volný prostor pro pohyb.

Sledujte tvary jednotlivých úseček/svíček, napoví vám to, jak se o cenu zápasilo v daném časovém intervalu. Statisticky větší šanci uspět máte, když se trefíte do trendu. Ovšem každý trend jednou skončí, takže na to je třeba dávat pozor.

A nezapomeňte na ekonomické zprávy týkající se podkladových aktiv, která obchodujete. V době jejich vyhlašování lze očekávat zvýšenou volatilitu méně předvídatelné chování ceny. Pokud obchodujete čistě technicky, může být lepší se během zpráv držet stranou, protože by vám zbytečně mohly shodit úspěšnost.

A konečně veďte si deník obchodů, ve kterém budete mít také zapsaná pravidla své strategie. Abyste věděli, že ji pořád dodržujete tak, jak máte, a že si neohýbáte pravidla, abyste si zlepšovali statistiky. Musíte být k sobě upřímní, protože jde o vaše peníze. Na žádné kdyby se při obchodování nehraje, počítají se jen skutečné výsledky.

Když si budete nalhávat výsledky na demu, vymstí se vám to na reálném účtu. A nemyslím to nijak negativně, jako obchodníci prostě toužíme po zisku a bojíme se ztrát, takže nás asi i naše podvědomí tlačí k ziskům, které si můžeme nechtěně vyrábět při testování uměle, abychom uspokojili psychiku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *