Strategie

Z podstaty binárních opcí je zřejmé, že je nemůžete obchodovat nahodile, musíte mít určitou strategii, abyste dosahovali alespoň 60procentní úspěšnosti, kterou potřebujete, abyste byli ziskoví a vydělávali peníze.

Možností, jak přistoupit k obchodnímu systému, je nekonečně mnoho. Všechny by ale měly vycházet z toho, že nejsnadnější je držet se trendu. To znamená, že pokud cena roste, budu spekulovat na její růst, a opačně, pokud klesá, budu se snažit prodávat, protože je větší šance dalšího poklesu.

Konkrétní strategie

Jak může takový systém vypadat, si ukážeme na jednom příkladu, který vychází z toho, že na finančních trzích hrají velmi důležitou roli tak zvané zóny odporu. Není to nic jiného než úrovně, se kterými má cena určité problémy je překonat. Čím jsou dané? Jsou to určité psychologické a/nebo technické hranice, na který leží větší množství objednávek jedním nebo druhým směrem, protože když na danou úroveň dorazí cena, začnou se spouštět ty objednávky, což znamená relativně prudkou reakci ceny.

Při budování strategie pro binární opce toho můžeme využít. Jak jsme si už řekli, nejlepší je se držet trendu, takže nebudeme riskovat tím, že bychom se snažili využívat odrazy od zón odporu do protitrendu. Soustředíme se na situace, kdy cena zónu odporu prolomí a pak se od ní z druhé strany odrazí do pokračujícího trendu.

Na následujícím obrázku můžete vidět, jak jsme si zakreslili zónu odporu a po jejím překonání jsme hledali vstupy v pokračujícím trendu.

binární opce strategie

Celkem se nabídly čtyři obchodní příležitosti, z toho tři ziskové, jedna ztrátová. To abyste viděli, že ne všechny obchody budou vždy ziskové, ztráty jsou normální součástí obchodování.

Tento příklad berte jen jako určitý nástřel strategie pro binární opce, mechanické braní takových vstupů by samo o sobě pravděpodobně nestačilo. Stálo by za to věnovat větší pozornost samotným odrazům, to znamená brát třeba jen silnější nebo dvojité odrazy. Kombinovat můžete takový přístup dál třeba s jedním nebo dvěma indikátory, abyste si vstupy potvrdili, nebo můžete hledat další nuance. Jak už jsme si řekli, možností je nesčetně mnoho.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *