Soumrak neregulovaných brokerů?

soumrakNa serveru A1Finance jsem si s radostí přečetla článek o žalobách, které padnou na adresu neregulovaných brokerů binárních opcí. Hlavním důvodem mé radosti je to, že jestli něco kazí pověst binárních opcí, tak jsou to právě neregulovaní a často bezskrupulózní brokeři.

Možná byste namítli, že nejhorší jsou pro binární opce podvody, které slibují nereálné zisky a v podstatě jako obchodní systémy a strategie ani nefungují. Ano, ty jsou skutečně krajně nebezpečné, ale měly by velmi těžkou existenci, kdyby je především neregulovaní brokeři netolerovali či dokonce nevytvářeli, protože i o tom jsou důkazy.

Brokeři jsou ochotní platit vybraným partnerům za nové zákazníky, což je v pořádku, za přivedené zákazníky je ochotná platit provize většina firem napříč všemi obory. Regulovaní brokeři však většinou lépe prověřují své partnery a kontrolují metody propagace, aby byly legální. Občas jim nějaký partner na chvíli „ujede“ a můžete se setkat s podvodnou metodou reklamy, ale poctiví brokeři mají tendenci je potlačovat.

U neregulovaných brokerů si ale všímám opaku, často aktivně podporují nebo přímo vytvářejí podvody, aby získali co nejvíc klientů. To je největší zdroj podvodů, které poškozují binární opce jako takové. Tyto společnosti se ukrývají v různých exotických lokacích, kde je nulová regulace a kde budou jen těžko postihnutelné.

Fakt, že se právníci pustili do LBinary a NRG Binary je zajímavý také z toho důvodu, že se jim údajně podařilo odhalit, že skutečnými majiteli těchto brokerů jsou lidé žijící v Anglii. Pročpak asi uklízeli své firmy někam na ostrovy do oceánů?

Snad se tak stanoví precedens a svých práv se domůžou lidé, kteří o své peníze přišli u neregulovaných společností a doteď neměli na koho se obrátit.

Na závěr musím připustit, že i mezi neregulovanými společnostmi se najdou brokeři, od kterých je lepší se držet dál. Příkladem je EZTrader, který se evidentně neštítí přijímat klienty od podvodníků a na který jsem četla velké množství stížností a špatných zkušeností.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *