Řízení rizika a peněz

V dnešním článku se budu věnovat jednomu důležitému aspektu obchodování binárních opcí, a tím je práce s obchodním kapitálem.

Když začínáme obchodovat, a já si to sama dobře pamatuju, toužíme po velkých ziscích, přičemž v tradingu obecně platí, že čím víc riskujeme, tím víc můžeme vydělat. Ale bylo by chybou se tímto uvažováním nechat ovládnout, protože zároveň platí, že čím víc riskujeme, tím víc můžeme také ztratit. Je to dvojsečné.

Každý jsme tak trochu gambler, takže může být lákavé dát do jednoho obchodu celý účet nebo jeho polovinu, ale co budeme dělat, pokud nám nevyjde? Vždy musíte uvažovat s nejhorším scénářem, jenom tak zvládnete riziko a vydržíte u obchodování dlouhodobě.

U binárních opcí jsou naštěstí tyto úvahy poměrně jednoduché. Stačí si říct, že budete riskovat třeba maximálně desetinu svého účtu na jeden obchod, a toho se držet stůj co stůj. Takové číslo je ale pořád dost vysoké, zvlášť pokud denně uděláte třeba desítky obchodů.

Řekla bych, že čím vyšší počet obchodů, tím je lepší riskovat na každý obchod méně. A to pro případ že by se jich sešlo víc špatných za sebou. Jde tu především o psychiku, ale primárním cílem samozřejmě je, aby vás žádná série ztrát nevyřadila z obchodování.

Na základě svých dosavadních obchodních výsledků a testů byste měli představu o tom, jakou máte úspěšnost, jak chodí ztráty a zisky, a kolik ztrát v řadě bývají nejhorší série. Tomu byste měli uzpůsobit své riskování.

Já vím, že může být těžké si říct, že budete riskovat třeba jen dvě procenta, protože to pak znamená, že musíte na účet vložit minimálně 250 dolarů, abyste vůbec mohli začít. Ale čím nižší riziko, tím je i klidnější obchodování, pár ztrát vás pak určitě psychicky nerozhodí. A psychická pohoda je jedním z důležitých faktorů binárního obchodování, protože pak jste v klidu, nezmatkujete a neděláte chyby.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *