POZOR na brokera Binomo, něco tu nehraje

Binomo brokerV této recenzi se podíváme na brokera binárních opcí Binomo. Má smysl o něm uvažovat pro binární obchodování?

Binomo je broker binárních opcí, který vznikl v roce 2014. Jeho nabídka je poměrně vstřícná, nabízí demo účet, minimální vklad na účet je 10 dolarů a minimální obchod 1 dolar.

Na své stránce se také pyšní dvěma cenami, konkrétně z IAIR Awards 2016 a Forex Expo Awards 2015. Takže je všechno v pořádku? Podle mě není a jsem si tím jistá.

Problém

Kontaktní informaceU každého brokera je důležité si zjistit, kde skutečné sídlí a jaké má oprávnění k poskytování investičních služeb. Protože pokud je neregulovaný, vaše situace bude mnohem horší, peníze na obchodním účtu nebudou pojištěné a broker nebude pod dozorem nezávislého orgánu či úřadu.

Takže kde Binom sídlí? Na svém webu v sekci kontaktů uvádí dvě adresy, jednu na Kypru a jednu na Seychellách. Na Kypru ale sídlit nemůže, protože kdyby ano, musel by mít licenci od regulátora CySEC, a tu nemá. A za ty roky by ho CySEC určitě už vyhmátl.

Pro dopátrání se pravdy je třeba si přečíst text napsaný malými písmeny na konci stránky. Kyperská adresa patří pouze firmě, která pro Binomo zpracovává převody peněz.

Společnost, která provozuje brokera, se jmenuje Tiburon Corporation a sídlo má na Seychellách. Místem dodání služby jsou tedy Seychelly.

Myslím, že tu nemusím dlouze rozebírat, že Seychelly nemají zrovna pověst země s přísnou finanční regulací. Naopak, jsou daňovým rájem, kde se spousta věcí děje „pod pokličkou“. Takže to určitě není místo, kam bych chtěla posílat své peníze na obchodování u brokera.

To subjektivní názor, ale je tu také objektivní aspekt této záležitosti. Faktem totiž je, že Binomo nedisponuje žádnou licencí, která by ho opravňovala k poskytování služeb v České republice. A tento jediný fakt stačí by měl stačit k tomu, abyste ho vyřadili ze svých úvah.

Musím zopakovat, že z hlediska ochrany vašich práv a peněz je velmi důležité obchodovat jen u regulovaných brokerů.

Hodnocení

Binomo je neregulovaný broker, a proto vůbec nemá smysl o něm uvažovat. Leda že jste dobrodružné povahy a nebojíte se ztráty peněz.

Pakliže chcete k binárnímu obchodování přistoupit vážně, vybírejte si jen mezi regulovanými brokery.

Shrnutí
Datum
Název
Binomo
Hodnocení
21star1stargraygraygray

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *