Obchodování zpráv

zpravyAčkoliv při tradingu využívám výhradně technickou analýzu, v poslední době se začínám zajímat i o tu fundamentální. Proč? Odpovědí je několik, Volkswagen, Brexit, prezidentské volby…

Tento článek o obchodování voleb mě přiměl se fundamentální analýze u binárních opcí více věnovat. Ona totiž opravdu nemusí být tak těžká, jak se může zdát. Existují totiž případy, které jsou poměrně jednoznačné.

A tím nemyslím vyhlašování HDP nebo nezaměstnanosti v USA. U těchto pravidelných zpráv je poměrně těžké uspět. Viděla jsem x případů, kdy se sice zveřejněná data výrazně lišila od očekávání, ale trh nereagoval buď vůbec, nebo přesně opačně od toho, co by velela logika. Takže na obchodování pravidelně zveřejňovaných zpráv jsem zanevřela už před dlouhou dobou.

Tím neříkám, že to není možné, jen že mě to prostě nešlo. Ale pak jsou tu výjimečné zprávy a události, jako ty, které jsem zmínila v úvodu článku, které můžou přinést překvapení, protože nikdo, a zdůrazňuji že nikdo, nemohl dopředu vědět, jaký bude výsledek.

Občas totiž mám u běžných zpráv pocit, že data unikla do vybraných kruhů s předstihem a insideři zaujali pozice dávno před vyhlášením, což vyvolává ty zdánlivě nelogické reakce trhů v době vyhlášení zprávy. Ale to jsou jen osobní pocity.

Na druhé straně nečekané věci, jako emisní skandál Volkswagenu, schválení Brexitu v britském referendu nebo vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách nejsou data, která byla k dispozici s předstihem a která mohla někam uniknout. A proto na ně trhy tak hezky jednoznačně reagovaly, i když u těch voleb trvala očekávaná reakce jen několik hodin. Přesto ale byla v souladu s tím, co bych dokázala sama předpovědět.

Na obchodování fundamentů se proto teď podívám zblízka a budu zkoušet, jestli se mi může i v něm dařit. Nevýhodu zatím vidím v tom, že takto jednoznačných zpráv není moc, takže to spíše bude jen doplněk k mému obchodování.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *