Nejčastější chyby při obchodování binárních opcí

V tomto článku se pokusím shrnout chyby, které podle mě bývají nejčastější překážkou pro ziskové obchodování binárních opcí. Seznam jsem sestavila na základě diskuzí s ostatními lidmi, kteří také obchodují.

Nepřiměřená očekávání

K binárním opcím se lidé často dostanou bohužel prostřednictvím podvodů, které slibují velké peníze za velmi krátký čas, typicky tisíce eur hned v prvním měsíci. Lidé si pak myslí, že na účet vloží 200 eur a za měsíc z nich budou mít třeba 8 tisíc. Ale to je prakticky nemožné. Pokud budete opravdu úspěšní, můžete své peníze zhodnocovat o desítky procent měsíčně. Možná i víc, ale nikoho takového jsem zatím neviděla.

Když začnete obchodovat s přehnanými očekáváními, dříve nebo později vás doženou frustrace z nenaplněných očekávání a seknete s tím. Navíc budete mít tendenci přehnaně riskovat. Moje rada proto zní, abyste si uvědomili, že nějakou dobu potrvá, než své příjmy navýšíte do zajímavých čísel.

Začátek na živém účtu

Velkou a častou chybou také je otevřít si rovnou ostrý účet a začít hned obchodovat s vlastními penězi. To je jeden z nejčastějších zabijáků binárních obchodníků, protože začínáte nepřipravení a nevybavení, jak systémově, tak emočně. První kroky by měly vždy vést na demo.

Nejasná strategie

Mnoho lidí začne na demu, nakliká pár obchodů a řekne si, že jim to jde a že půjdou obchodovat na živo. To ale také nekončí dobře. Nejasně formulovaná a neotestovaná strategie bývá častou příčinou neúspěchu. Sepište si svá pravidla pro obchodování na papír (nebo do počítače) a zkuste podle nich obchodovat měsíc, musíte je přesně dodržovat. Pak hodnoťte a uvidíte, jestli skutečně umíte obchodovat nebo ne.

Přeobchodování

Tento bod trochu souvisí s tím předchozím, už několikrát jsem slyšela, jak se lidé na demu ještě celkem drželi určité strategie, pak vlétli na živý účet a hned první den nasázeli několik stovek obchodů jako z řetězu utržení. Moc obchodů je špatně, i kdyby to bylo podle něčeho, co byste nazývali strategií, stovky obchodů za den nejde rozumně zvládnout.

Nízký kapitál

Je sice hezké, že IQ Option nabizí živý účet s vkladem 10 dolarů, ale z takové částky jmění neuděláte. Takto začít není k zahození, po demu si vyzkoušíte reálné obchodní prostředí, a při tom nebudete riskovat moc peněz. Ale nutí vás to investovat minimálně 10 procent kapitálu na obchod, a to je moc. Jako hra pro získání zkušeností dobré, ale pak sami přijdete na to, že seriózní obchodování je o vyšších částkách a riskování do 5 procent kapitálu na obchod.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *