Kolik peněz je možné vydělávat na kryptoměnách

V tomto článku se pokusím vysvětlit, co můžete očekávat od obchodování kryptoměn.

Investování do kryptoměnLoňský rok přinesl obrovský posun u kryptoměn, drtivá většina z nich zaznamenala velké zisky. Některé měny, jako Ripple, rostly o tisíce procent.

To samozřejmě vyvolalo velký zájem veřejnost a na přelomu prosince a ledna se do obchodování pustila řada nováčků. Mnoho z nich si ale lidově řečeno natlouklo ústa, protože poté kryptoměny poměrně hodně klesly, většinou i na méně než polovinu svých maximálních hodnot.

Poslední dobou se trhy spíše převalují a mnoho lidí se ptá, zda má ještě cenu do kryptoměn investovat, zda je ještě možné na nich vydělávat.

Můj osobní názor, který samozřejmě není žádným doporučením, je, že kryptoměny dále porostou, a to hodně. Možná ne tolik jako loni, ale dobré měny ožijí a překonají svá dosavadní maxima.

Je třeba si uvědomit, že jsou digitální měny založené na blockchainu stále velmi nové. Někde jsem četla přirovnání, že pokud jsou kryptoměny hodiny, tak zatím odbylo 5 sekund. S tím souhlasím.

Existuje spousta kryptoměn k ničemu, které byly stvořeny jen jako továrny na peníze pro tvůrce. Pak ale existují kryptoměny, které řeší reálné problémy, a ty podle mého mají budoucnost, s nimi podle mě ještě bude možné mnohonásobě zvětšit obchodní kapitál.

Zatím je obchodování jen o spekulacích, proto jsou cenové pohyby tak divoké. Až ty užitečné měny začnou ve velkém poptávat spotřebitelé z důvodu reálné spotřeby, obchodované objemy mnohonásobně vzrostou, likvidita stoupne a volatilita klesne.

Kdy se tak stane, těžko říct, může to trvat rok nebo roky. Pokud bych tedy měla odpovědět na otázku z titulku článku, tak si myslím, že s dobrými kryptoměnami bude možné v následujících letech mnohonásobně znásobit obchodní kapitál.

A to investováním, to znamená nákupem a držením kryptoměn dlouhodobě. A to s penězi, které si můžete dovolit ztratit.

Pokud chcete provozovat krátkodobé obchodování, tak máte podle mě velkou šanci, že peníze ztratíte. Bojovat s obchodními roboty je moc těžké.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *