Kde hledat další informace a recenze binárních opcích

Na těchto stránkách postupně sepisuji své znalosti a zkušenosti z obchodování binárních opcí, ale asi nikdy nebude v mých silách tu postihnout vše. Proto se vám budou hodit i další zdroje, ze kterých můžete čerpat další informace.

Jako první by vás asi napadla literatura, byl to i můj případ, ale binární opce jsou pořád relativně nové, takže jsem o nich žádné knihy nenašla. Dá se ale něco čerpat z knih, které se věnují obchodování Forexu, akcií, komodit a podobně. Pár jsem jich otevřela, ale přiznám se, že jsem žádnou nepřečetla od začátku do konce.

Důvodů je několik. Často jsou staršího data (někdy staré i desítky let) a obchodování se rychle mění. Dnes dominuje elektronický trading, takže číst si knihy o tom, jak si někdo (např. Elder) tiskl denní grafy na jehličkové tiskárně, a podle nich zadával obchodní příkazy po telefonu svému brokerovi, není úplně nejužitečnější.

Druhý důvod je ten, že knihy jsou spíše obecné, o obecných zásadách a přístupech k obchodování, takže se svým způsobem opakují. Tím neříkám, že jsou ty knihy úplně k ničemu, to ne, ale podle mě jich stačí nakouknout do pár, nasát takové ty obecnější rady, a pak se zaměřit na současnost.

Binární opce jsou velmi specifické v tom, že rozhodování i výsledky jsou binární, vždy jsou jen dvě možnosti (nulové výsledky nepočítám). A na to se zatím žádný z autorů, pokud vím, nezaměřil. Čerpat nejvíce informací tedy můžete online na internetu. Největší český web, kde pravidelně vycházejí články o binárních opcích a recenze, je OpceBinarni.cz. Základní definice můžete najít také ve Wikipedii.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *