Jak funguje kryptoměna XRP (Ripple)

XRPJednou z nejpopulárnějších kryptoměn je XRP, někdy též také nazývaná ripple. Díky čemu se těší své oblibě?

XRP je populární především díky tomu, že je řádově rychlejší a na poplatcích za transakce řádově levnější než třeba bitcoin a ethereum. Je to dáno tím, že pro potvrzování transakcí nepoužívá těžení, čímž získává jen samé výhody.

Popularita XRP je dána také tím, že se hlavní měrou na jeho vývoji podílí firma Ripple, a to nejen vlastními pracovními silami, ale také velkými finančními prostředky.

Ripple využívá XRP jako přestupní měnu pro mezinárodní převody peněz prostřednictvím softwaru, který dodává bankám. Funguje to tak, že když chcete poslat peníze do zahraničí, software Ripplu nakoupí za domácí měnu XRP, to převede do zahraniční cílové země, tam ho smění na domácí měnu a pošle na cílový účet.

To vše trvá jen pár minut, takže je to mnohem rychlejší než běžné bankovní převody. A také podstatně levnější.

Ale to není všechno, Ripple finančně podporuje projekty, které staví na XRP další řešení. Jedná se třeba o zpeněžení hudebních děl v rámci projektu Raised in Space, o zpeněžení digitálního obsahu v rámci projektu Coil nebo třeba o decentralizované poskytování úvěrů Dharma.

XRP si díky své rychlosti a levnosti nachází uplatnění v mnoha případech, a proto má jako kryptoměna jeden z největších potenciálů, které na trhu můžeme vidět.

Jelikož je počet jednotek této kryptoměny omezen na 100 miliard, dá se předpokládat, že pokud bude růst její používání, poroste i její cena. Ale zaručit to pochopitelně možné není.

Nicméně pokud hledáte kryptoměny s potenciálem v budoucnu růst, určitě se na XRP podívejte, udělejte si vlastní průzkum a pak se rozhodněte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *