ESMA udělala u zákazu binárních opcí dvě výjimky, ale jak je myslí?

Pokud vám vadí, že kvůli rozhodnutí ESMA nemůžete obchodovat binární opce, svitla vám jistá naděje, ale zatím je těžké ji interpretovat.

Kdo obchoduje binární opce, ví, že od 2. července musely z nabídek evropských makléřských společností zmizet, protože jejich obchodování je nově povoleno už jen pro profesionály, mezi které se drtivá většina populace neřadí.

ESMA může takový zákaz vždy vystavit jen na tři měsíce, ale může ho libovolněkrát prodloužit o další tři měsíce. A to přesně udělala, takže se platnost zákazu zatím prodloužila do konce roku.

Při tom ale od října bude možné znovu dva druhy binárních opcí obchodovat. Tím prvním jsou binární opce se splatností delší než 90 dní, u nichž broker musí splnit ještě určité technické a administrativní podmínky.

Druhý druh binárních opcí, který bude znovu povolen, si neumím vysvětlit. ESMA totiž říká, že u nich musí být nižší ze dvou nabízených výplat vyšší než cena opce včetně všech poplatků. To znamená návratnost vyšší než 100 procent.

ESMA to popsala jako produkty, které mají na konci splatnosti dva možné výsledky, z nichž ani jeden není nižší než investice klienta.

To zní jako binární opce, u kterých budete mít na oba směry návratnost alespoň 100 procent. Víc to být nemže, to by byl nesmysl, protože to by znamenalo jistý zisk pro nás a jistou ztrátu pro brokera. Tudíž takové binární opce nikdo nabízet nebude. Jediná možnost je tedy přesně 100 procent pro opce Nahoru i Dolů.

Budeme si tedy muset ještě počkat na vyjádření brokerů, abychom zjistili, co vlastně bude možné znovu obchodovat na poli binárních opcí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *