Binární opce a zkušenosti z obchodování

Od doby, kdy se objevilo první varování před obchodováním binárních opcí u nedůvěryhodných brokerů, uplynula už poměrně dlouhá doba, za kterou jsem nasbírala celkem hodně zkušeností, o které se chci v tomto článku podělit.

Když už jsem zavzpomínala na začátky binárních opcí u nás v České republice, navážu tématem brokerů, protože to je první věc, na kterou je třeba si dávat pozor. Vybírejte jen mezi důvěryhodnými společnostmi, protože jde o peníze, takže musíte mít jistotu, že je svěřujete do správných rukou. Je vhodné, aby daná firma byla regulovaná, protože vaše peníze tak budou pojištěné.

Při otevírání účtu se nezalekněte požadavků na ověření identity, jsou normální a makléři mají zákonnou povinnost vaši identitu ověřit, takže je třeba se připravit na to, že budou chtít vidět kopii dokladu a nějakého účtu pro prokázání adresy trvalého bydliště.

Dalším krokem by pro vás mělo být požádání o demo účet, řekněte si o něj brokerovi, otevře vám ho vedle toho skutečného. Na něm si testujte a zkoušejte obchodování. Mějte ale při tom na paměti, že tu pravou nervozitu poznáte až na skutečném účtu, i když to samozřejmě není důvod demo vynechat.

Podle mých zkušeností stačí samotnému obchodování věnovat maximálně dvě hodiny denně. Poslední dobou experimentuju s obchodování opcí s delší splatností na konci dne, abych se mohla jen ráno podívat na grafy, otevřít případné pozice a zkontrolovat je až večer nebo další den, jaké měly výsledky. Cílem je věnovat obchodování méně času při zachování rozumných zisků, abych měla více volného času.

Další radu, kterou bych chtěla dát, je abyste dali jen sami na sebe a obchodovali to, co vidíte, že vám funguje. Je fajn se nechat inspirovat různými přístupy, které kolují po webu, ale pokud vám něco nefunguje, tak to prostě nepoužívejte a zkuste něco jiného. Nevěřte všemu, co se kde píše o různých zázračných obchodních systémech, spolehněte se na svůj úsudek.

Když se vám daří, tak je tu milá „povinnost“ vybírat zisky. Nezapomínejte, že se ze zisků platí daň z příjmu. Daní se 15procentní sazbou a zdravotní a sociální se z těchto příjmů neplatí. Je dobré na to myslet, danit byste měli všechno, co za kalendářní rok vyděláte, a nejen to, co z účtu vyberte pro vlastní potřebu.

A poslední zkušenost, o kterou bych se v souvislosti s binárními opcemi chtěla podělit, se týká poplatků za převody. Když vybíráte menší částky, většinou se vyplatí Skrill, u větších částek většinou přímý bankovní převod. Protože třeba v mé bance jsou poplatky za převody ze zahraničí zastropovány na 1000 Kč, takže od určité výše je výhodnější banka.

Komentářů: 2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *