2 důvody, proč se vyhnout Binatexu

Broker BinatexPři brouzdání po internetu poslední dobou pravidelně narážím na reklamu brokera Binatex. Ale nemělo by tomu tak být, vysvětlím proč.

Binatex je broker binárních opcí se stránkami v českém jazyce, přičemž pobočky má mít ve Skotsku, na Marshallových ostrovech a v Rusku. V Rusku má být také regulovaný.

Takže proč se mu vyhnout?

Nemá oprávnění pro ČR

Z pohledu České republiky je Binatex broker neregulovaný, protože nedisponuje licencí z žádné země Evropské unie. Potvrdila to samotná Česká národní banka.

Přiznám se, že se nevyznám v ruské finanční regulaci, takže nevím, co přesně obnáší licence CROFR, kterou se Binatex prezentuje, ale nenašla jsem nic o pojištění peněz. U v evropě regulovaných brokerů jsou peníze na obchodních účtech pojištěné minimálně na 20 tisíc eur.

V každém případě platí, že by Binatex správně vůbec neměl své služby v ČR nabízet, neměl by tu mít žádnou reklamu, protože nemá oprávnění k poskytování investičních služeb u nás.

Klamavá reklama

Reklama brokera, na kterou jsem já osobně narazila, byla v podstatě podvod. Byl to totiž rádoby článek o Janě Petrové, která má vydělávat miliony korun měsíčně obchodováním u Binatexu. Ten článek je falešný, příběh je naprosto vymyšlený.

Celé je to zaměřené jen na to, abyste si u brokera otevřeli účet, vložili na něj peníze a začali obchodovat víceméně bez přípravy. Protože v článku je naznačováno, že je to vše velmi snadné, žádná upozornění na rizika.

Ani na to, že s obchodováním je třeba začít na demo účtu a že je naprosto klíčové si připravit obchodní strategii. Bez ní totiž dlouhodobě zisků dosahovat nebudete.

Hodnocení

Binatex nemá oprávnění poskytovat služby v České republice a používá klamavou reklamu, proto je lepší se mu vyhnout a v případě zájmu o obchodování si vybrat jiného brokera.

Shrnutí
Datum
Název
Binatex
Hodnocení
31star1star1stargraygray

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *